Kudějová v Seu těsně pod stupni vítězů

SPSeo KudejovaSeu – V nedělních jízdách měla největší medailovou ambici při druhém závodu letošního ročníku Světového poháru v Seu kajakářka Kateřina Kudějová. Ve finále si nakonec stejně jako i v semifinále připsala čtvrté místo. Deblkánosti Karlovský, Jáně dojeli šestí.

Vítězkou závodu kajakářek se stala Španělka Maialen CHOURRAUTová, přičemž Kudějová zaostala o více než pět vteřin.
Karlovsk Jan 1m„Radost? Zklamání? Prostě čtvrté místo...,“ konstatovala olympionička Kudějová po závodu. „Uvědomuji si, že příprava na tenhle závod nebyla dostatečná. Přijeli jsme sem z plného tréninku, takže na ten závod jsme nebyli úplně odpočatí. Já si chtěla hlavně dobře zazávodit,“ dodala naše reprezentantka. „Co se týče kanálu, tak je to stále stejné: dost měnící se voda a časté drhnutí zadkem po zemi.“

Mezi deblkanoisty se do finále probojovala dvojice Ondřej Karlovský, Jakub Jáně, jako třetí nejlepší bez dotyku branky. Po semifinále jim však jízda tolik nevyšla a připsali si spolu s jedním dotekem branky, až šestý nelepší čas. Od vítězů, kterými se stala dvojice Francouzů P. Tillard, E. Le Ruyet, je dělilo více než 6,5 vteřiny.

Světový pohár pokračuje třetím závodem za týden ve francouzském Pau.