Další medaile pro české barvy – bronzová Monika Jančová

SP 69Ve finále singlkanoistek dominovaly barvy britské vlajky, když Kimberley Woodsová a Mallory Franklinová vybojovaly zlato a stříbro. Hned za nimi brala druhý cenný kov na letošním Světovém poháru v Praze bronzová Monika Jančová.

„Před jízdou jsem nervózní byla, ale nesledovala jsem ostatní soupeřky. Po dojezdu jsem neslovala ostatní, protože jsem byla s jízdou spokojená. Nebylo to sice stoprocentní, protože to bylo zase mezi brankami 4 – 9 dost trápení, ale nakonec to nebylo tak špatné a SP 67zbytek mě hnali diváci do cíle, za co jim děkuji a bylo to skvělý. Jelo se mi dobře a finále byl můj cíl, pak jsem to už nechala na náhodě a takto to dopadlo," řekla v cíli Jančová.

Kimberley Woodsová (GBR) - zlato: „Byla to velmi obtížná trať, takže jsem šťastná, že jsem zvítězila. Trať v Praze je vždy těžká. Musela jsem klouzat po vodě tak nejlépe, jak jsem mohla, kontrolovat každý pohyb. Bylo to i technicky náročné, protože foukal vítr. Takže jsem moc ráda, že se mi podařilo projet trať čistě. Toto vítězství mi dodá určitě sebedůvěru do další sezony Světového poháru.“

Foto: Jan Homolka

FINAL results (pdf)

Výsledky