Excelentní úvod sezóny. Prskavec v Penrithu stříbrný

Prskavec podium MSvět žije zimními sporty, ale skvěle nás momentálně reprezentují i naši vodní slalomáři. Na Australian Open v Penrithu v neděli (18.2) vybojoval stříbro kajakář Jiří Prskavec. Do elitní desítky se vešel i aktuální mistr světa Ondřej Tunka.

Jediný, kdo dokázal bývalého mistra světa dnes porazit, byl místní kajakář Lucien Delfour. Na třetím místě skončil Francouz Boris Neveu, tři desetiny za Prskavcem. Do finálové desítky se probojoval i aktuální mistr světa Ondřej Tunka, který se ale nevešel do dvanácté branky a získal 50ti vteřinovou penalizaci. Finálová desítka těsně utekla Luboši Hilgertovi, který skončil na jedenáctém, prvním nepostupovém místě.

„Závod byl super. Všichni to tady kromě Australanů jedeme hodně z tréninku, takže jsme dost unavení a na to jsem, myslím, předvedl dost slušný výkon,“ hodnotil Prskavec. „Měl jsem trošku štěstí při postupu do finále, když jsem v semifinále nabral dva šťouchy, ale na to se historie neptá. Druhé místo je krásné.“

Soustředění v teple si zatím svěřenec Jiřího Prskavce staršího pochvaluje. „Austrálie je pro kajakáře obecně asi nejlepší destinace na zimu. Už jsem si na to tady i zvykl, jsem tady na osm týdnů, takže skoro dva měsíce. Poprvé jsem zvolil první týden aklimatizační, takže jsem nebyl na vodě a viděl jsem i něco jiného, než kanál. Byli jsme na Gold Coastu a docela jsem si ten první týden užil,“ prozradil Prskavec.

V Austrálii, stejně jako v sobotu, zazářili junioři. Mezi singlkanoistkami se do elitní finálové desítky probojovala Gabriela Satková, která ve finále skončila na vynikajícím pátém místě. Zároveň brala zlato v juniorské kategorii. Mezi kanoisty juniory Češi dominovali. Zlato bere Jan Bárta a stříbro Tomáš Zima.

Další mezinárodní rankingový závod čeká české vodní slalomáře na konci března ve slovinském Solkanu.

Výsledky live