Pádlojízda předzvěstí evropského šampionátu

padlo1Přelom května a června 2018 bude v pražské Troji patřit Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Tak jako každou velkou akci na trojské slalomové trati, i blížící se měření sil nejlepších mužů i žen starého kontinentu otevřela Pádlojízda. V 16 hodin odstartovalo od kanoistického areálu celkem 75 účastníků všech generací na kánoích, kajacích i paddleboardech na několikakilometrovou trasu, která měla svůj cíl tradičně za Karlovým mostem na Kampě.

Hned po startu ještě před Trojským mostem došlo k drobné komplikaci, kdy se jedna z posádek „cvakla“, a bylo potřeba ji pomoci dostat zpět do lodi. Celou trasu zvládla početná skupina za dvě a půl hodiny, kam je však potřeba započítat i dlouhé čekání na volné zdymadlo na Štvanici. Ve zdymadlové komoře došlo na tradiční společnou píseň o kozlovi. Po otevření vrat zdymadla se všem naskytnul nádherný pohled na Pražský hrad a několik mostů spojujících oba břehy Vltavy a všichni si tak mohli dál užívat jízdu historickým centrem Prahy.

padlo3Na vodě byli k vidění již pravidelní a několikanásobní účastníci, ale i nové tváře, které si tuto akci velmi pochvalovali. „Byla jsem zde poprvé, moc se mi to líbilo. Sice jsem se na začátku bála, že to proti proudu bude moc těžký, ale nakonec to šlo v pohodě upádlovat,“ sdělila své první dojmy ihned po dojezdu na Kampu debutantka Irena, která se o Pádlojízdě dozvěděla od jednoho z nejlepších českých kajakářů Víta Přindiše.

Po dojezdu do cíle se většina účastníků přesunula ke Komunitnímu centru na Kampě, kde bylo připraveno drobné občerstvení a tradiční opékání špekáčků. Během setkání ohodnotil letošní Pádlojízdu reprezentant Jakub Vrzáň. „Blížící se závod Mistrovství Evropy jsme tradičně otevřeli Pádlojízdou. Účast byla letos střídmější, ale počasí nám vyšlo skvěle. Myslím, že si to všichni senzačně užili.“

V rámci celého týdne bude v Praze na Náplavce k vidění další tradiční akce a vše vyvrcholí víkendovými závody. „Těšíme se na blížící se závody. Zítra máme další přidruženou akci: Riverside Cross. Ve středu zahájení v divadle Hybernia. Těšíme ze, že se diváci přijdou podívat na závody a že nám vyjde počasí, stejně jako dnes na Pádlojízdě.“ pozval diváky na další akce Vrzáň.