Zahájení v Hybernii: potlesk za povedenou show

kruhyRůznými způsoby lze zahájit akci tak pro vodní slalom veskrze důležitou, jakou je mistrovství Evropy. Uvítací ceremoniál pražského šampionátu bude jistě patřit k těm nejvydařenějším v historii. Byl situován do centra hlavního města do prostor Divadla Hybernia. Dlouhotrvající potlesk na závěr povedené hodinové show byl nejlepším důkazem toho, že scénáristé tohoto představení se naprosto přesně trefili do vkusu vyznavačů vodáckého stylu života.

Celý program moderován anglicky ústy vycházející hvězdy tohoto oboru Daniela Stacha. Dokázal hostům z celé Evropy přiblížit atmosféru Prahy, na jevišti vznikaly roztodivné alegorie evokující vodáckou tématiku. Na plátně se představili účastníci šampionátu, samozřejmě včetně největších favoritů víkendových bojů v hybernieTroji.

Došlo samozřejmě i na oficiality, jichž se ujala – rovně anglicky – primátorka Prahy Adriana Krnáčová a prezident ECA Albert Woods. Ten dialogu s Danem, Stachem navázal na projev českého předsedy ČKA profesora Pollerta a kromě klasického vodáckého pozdravu „Ahoj“ připustil, že česky umí už jen jedno další slovo.

Není těžké uhodnout, že šlo o slovo pivo. Tak nechť je evropský šampionát v Praze o víkendu tak dobrý, jako český národní mok. Nebo tak dobrý, jako slavnostní zahájení v Divadle Hybernia.

-red-

 

Foto: Irena Vanišová

stach a pollert