Dočkal se i „Tuňák“. Česko bere hlídkové zlato

K1 hlidky CZESobotní program za velkého zájmu diváků zakončily závody tříčlenných hlídek. Česko v nich potvrdilo pozici velmoci v tomto sportu a přidalo do své sbírky zlatou a stříbrnou medaili z týmové soutěže kajakářů a deblkanoistů.

Polak k1m tymy„Za Tuňáka.“ Takové heslo si do závodu družstev dali individuální medailisté kajakáři Jiří Prskavec a Vít Přindiš. Chtěli tak dokázat, že jejich kolega a kamarád z týmu Ondřej Tunka si taky zaslouží medaili, když mu ta sólo utekla už v semifinále. Z poslední pozice rozjeli závod hlídek perfektně, ani jednou nechybovali a do té doby vedoucí Poláky za sebou nechali o více než tři a půl vteřiny. Jasné a suverénní zlato bylo na světě.

K medaili se dopracovali i čeští deblkanoisté v týmové soutěži. Třetí Francii za sebou zanechali o téměř deset vteřin a patřilo jim druhé místo. Na medailové hody tak individuální medailisté Kašpar se Šindlerem a Karlovský s Jáněm pozvali i v semifinále sólo závodu neúspěšné Koplíka s Vrzáněm. Mistrem Evropy se stalo Německo.

Smůla ze závodu ženských singlkanoistek se promítla i do týmové soutěže. České trio Fišerová, Havlíčková a Satková skončilo na čtvrtém místě, když na bronzové Španělsko mu chyběla jedna vteřina. Titul patří Velké Británii.

Foto: Jan Homolka, kanoe.cz

Výsledky C2 muži hlídky

Výsledky K1 muži hlídky

Výsledky C1 ženy hlídky