Měsíc do startu mistrovství Evropy. Přípravy v plném proudu

CP Troja 146Už za měsíc bude Praha hostit další velkou sportovní akci. V termínu od 18. do 20. září 2020 bude umělá slalomová dráha v Praze- Troji hostit nejlepší vodní slalomáře Evropy, kteří se chtějí utkat o kontinentální tituly. Vše bude probíhat za zvýšených hygienických podmínek.

Organizátoři denně sledují vývoj situace kolem šíření koronaviru a šampionát bude respektovat všechna potřebná nařízení. Pro závodníky chtějí připravit i v těžkých časech ty nejlepší podmínky.

V Troji se rozlouskne i česká olympijská nominační hádanka. Po kajakářích Jiřím Prskavcovi a Kateřině Kudějové, kteří už místenku do Tokia po domácích nominačních závodech mají, budou ještě bojovat singlíři a singlířky. Nejzamotanější je kategorie singlkanoistů. Rozhodnout by měl vzájemný souboj Vojtěch Hegera s Lukášem Rohanem, bez šance není ani Václav Chaloupka.

Tereza Fišerová má Tokio na dosah. Gabriela Satková ji může předstihnout, jen když ME vyhraje a Fišerová skončí jako poslední z Češek na osmém a horším místě.

Foto: Jan Homolka, kanoe.cz