Pádlojízda už v neděli 13. září

padlo mI letos organizátoři v rámci mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2020 pořádají oblíbenou Pádlojízdu. Její tváří a jedním z hlavních pořadatelů je aktuální mistr Evropy, který bude v Troji už za týden obhajovat titul z Pau 2019, kajakář Vít Přindiš.

Tradiční a oblíbená Pádlojízda je letos naplánována netradičně už na neděli 13. září. V 13:00 účastníci vyjedou na různých typech lodí z Troje a předpokládaný konec s občerstvením je v 20:00. „Vítány jsou kajaky, kánoe a další plavidla. Bohužel, již není umožněna plavba paddleboardům,“ upřesňuje Vít Přindiš.

„Jsem rád, že alespoň jedna tradiční akce zůstala, když se musely ostatní zrušit, a věřím, že si lidi vyjížďku s romantickou atmosférou užijí. Zároveň se na vodě vždy setká skvělá parta lidí a fanoušků našeho sportu, i když letos je to samozřejmě za přísnějších hygienických opatření,“ říká Přindiš.

Program Pádlojízdy:
1) Vyjíždět se bude v 13:00 z loděnice v Troji směrem na městské centrum. Vyzvedávání lodí od 12:15.
2) V 14:30 překonáme Štvanický jez pomocí zdymadla.
3) Pokračovat budeme kolem pravého břehu Vltavy až ke Karlovu most.
4) Přejedeme řeku k levému břehu, kde vypádlujeme posledních 300 metrů.
5) Začneme opouštět plavidla a organizovat transport lodí zpět do loděnice. Poté začne malá afterparty (zařízeno bude drobné občerstvení a pivo)

Důležité informace:
Jízda bude trvat tři hodinky lehkého pádlování.
Na cestu zpět jsou připraveny tři mikrobusy s vleky, které budou sloužit primárně pro odvoz lodí do loděnice, ale zle je využít i pro přepravu osob.
Odkaz na rezervaci lodí: http://bit.ly/padlojizda2020

Více informací bude k dispozici i na webu https://www.slalomtroja.cz/cz/ nebo na facebooku.