Ze semifinále kajakářek postupují všechny čtyři Češky. Vyhrála Kudějová

Kudejova semiNedělní dopoledne v pražské Troji patřilo semifinále kajakářek. Na trati dlouhé 250 metrů se představilo 20 závodnic, mezi nimi i známé tváře, které závodily v sobotu v soutěži singlířek, jako Klaudia Zwolinská, Eva Alina Hocevarová nebo Lucie Bauduová. V semifinále byla mezi kajakářkami nejrychlejší Kateřina Kudějová, postup do finále slaví i další tři Češky.

Kvalitní čas nastolila Eva Terceljová, která do semifinále proklouzla až díky opravné jízdě v kvalifikaci. Slovinka však ukazuje, že to absolutní špičky rozhodně patří. Předvedla čistou jízdu a dobrý čas 115.82 s.

První Češkou na trati byla Amálie Hilgertová, která zajela čistě a zapsala čas 116.27 s a zařadila se na průběžné třetí místo. „Trať je hodně těžká, zároveň oproti kvalifikační jízdě je o něco hezčí, dá se po ní lépe svézt, takže je fajn, že tam ty změny proběhly. Myslím, že odshora dolů můžu na všech místech ubrat časově, pokud se to podaří, tak by šel čas kolem 112, a to by bylo super,“ řekla Hilgertová.

Hned po ní se představila Veronika Vojtová, která vyrobila chybu už na brance 2, na kterou ji doslova nahodila vlna, a výsledný čas 122.48 s stačil na průběžnou pátou pozici. „Pro jízdu měl zásadní význam hned první šťouch, snažila jsem se to dohnat, zkoncentrovat se a zajet zbytek čistě, ale člověk to v hlavě celou dobu má, musí to tam kopnout a zároveň musí zvážit, jak moc zariskovat nebo ne. Nebýt té chybičky, mohlo to být jiné - nejspíš mě to stálo finále,“ řekla zklamaná Vojtová po dojezdu. To ještě netušila, že ještě další kajakářky budou kazit a nakonec se i Vojtová do finále podívá jako poslední postupující.

Antonie Galušková, pro kterou se jedná o první start v seniorské kategorii, předvedla soustředěný výkon. I přes jeden šťouch na brance 12 se s časem s 119.99 se zařadila hned za Hilgertovou. Obě se tak představí v odpoledním finále. „Na startu jsem byla docela klidná, musím se přiznat, že včera jsem byla nervóznější. Trať byla hodně fyzicky a technicky náročná, ale promýšleli jsme to dost dlouho, měli jsme na to celý včerejšek a dařilo se mi skoro všude, kde jsme si řekli. Do finále půjdu s dobrým pocitem, čistou jízdou a klidnou hlavou,“ těší se Galušková.Galuskova semi

I s jedním dotekem na brance 8 zajela výtečnou jízdu Kateřina Kudějová, jejíž čas 115.64 s ji vyšvihl do čela. Závěr jízdy mírně vypustila, postup do finále jasně kontrolovala. „Když jsem dojížděla do cíle, tak jsem si říkala, zda nemám zbrzdit, ale raději jsem to dopádlovala až do konce. Jízda byla v pohodě, občas mi to v povodách trošku ustřelilo, což bych chtěla do finále vylepšit, ale celkově to bylo dobré. Trať není lehká, myslím si, že pro cizince je ještě těžší než pro nás, my to máme v rámci možností najeté. Chci, aby mi finále vyšlo bez chyby a abych zajela tak, abych byla spokojená. Jsem ráda, že jsme se do finále kvalifikovaly všechny čtyři, hlavně tady doma. Teď už nás pojede jen deset, takže je šance, že některá z nás urve medaili," dodala Kudějová.

Namále měla nejrychlejší žena kvalifikace Rakušanka Corinna Kuhnleová, která se dotkla hned první branky a obrovské problémy měla na protivodné brance 3, do které se napoprvé nevešla a musela do ní znovu najíždět, čímž ztratila cenné vteřiny. I tak dokázala dojet v postupovém čase 120.21 s.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Foto: Jan Homolka