Praha je pro závodníky atraktivní destinací

Troja Sobota Vyber 03Skvělá podpora fanoušků, rodinná atmosféra. Závodníci se do Troje rádi vrací. Umělá slalomová dráha v hlavním městě České republiky je světový unikát a umí skloubit sportovní atmosféru s výhodami velkoměsta. „V Troji závodím hrozně rád. Nejen my domácí, ale i zahraniční závodníci říkají, že do Prahy se těší vždycky nejvíc, protože zdejší atmosféra je opravdu speciální,“ pochvaluje Světový pohár v Praze stříbrný kanoista z Tokia Lukáš Rohan.

Ani olympijský vítěz na kajaku Jiří Prskavec nedá na podmínky a zážitky v Praze-Troji dopustit.

„Strašně jsem se těšil na závody v Troji, na ten pražský kotel fanoušků. Dva roky to bylo bez nich. Já to mám moc rád, věřím, že bude hezké počasí, že budou plné tribuny, co nás poženou do cíle, že bude krásná trať a užijeme si společně pěkný den u vody,“ těšila se na závody česká jednička Jiří Prskavec, který zažil v Troji nejhezčí momenty kariéry.

„Tohle je můj nejoblíbenější závod v sezoně, je to doma, s domácími fanoušky a s nejlepší atmosférou. Pro mě je tento závod za odměnu,“ byla nadšená v cíli talentovaná kanoistka Gabriela Satková. A potvrdila to i britská závodnice a olympionička Mallory Franklinová: „Je skvělé být zpátky v Praze.“
I když většinu času tráví závodníci na tréninku na Vltavě nebo v posilovně v loděnici, vždy si najdou čas na krátké vyjížďky do centra a za kulturou.

„Je skvělé být zase zpátky. V Česku jsem vždy nadšená, závody jsou tu pokaždé fantastické, atmosféra je neuvěřitelná. Pro mě osobně trať v Troji nepatří k těm nejtěžším, ale jezdí se tady dobře,“ pochvalovala si v cíli slalomářská superstar a olympijská vítězka z Austrálie Jessica Foxová.

Z Prahy se světoví závodníci přesouvají na další podniky Světového poháru, který bude pokračovat za týden v polském Krakowě. „První závod v Praze byl krásný. Byl jsem tu i loni před olympijskými hrami a moc jsem si to tu užil. Je mi tu vždy moc dobře, skvělá atmosféra, to miluju. Kvalifikační jízda se mi povedla, ani jsem nemyslel, že z toho bude první místo,“ chválil vítěz kvalifikace kategorie kajakářů Giovanni DeGennaro.Troja Sobota Vyber 05

A Světový pohár se má do pražské Troji vrátit v podobném termínu i v příštím roce. Tentokrát už podevatenácté.

Jestli se chcete dovědět víc o Praze a tipech na cestování v České republice, najdete je na serveru Kudyznudy.cz.

#VisitCzechRepublic #světovéČesko

kudyznudy obr