Reprezentační družstvo vodních slalomářů je kompletní

Kvalifikace 2024, Praha, Troja, Česká republika (Foto Martin Hladik)Nedělní závod v pražské Troji uzavřel národní nominaci do reprezentačního týmu ve vodním slalomu. Premiéru v elitní ekipě zažije kajakářka Kateřina Beková. O účasti na olympijských hrách rozhodne Mistrovství Evropy v Tacenu. Jedinou jistotu startu na letních olympijských hrách má v tuto chvíli pouze Jiří Prskavec na kajaku. Břehy nabité fanoušky, slunné počasí, nervozita na startu a radost v cíli - čtvrtý závod Českého poháru skupiny ČEZ ve vodním slalomu je historií. Dnešní výsledky rozhodly o kompletním složení reprezentačního týmu a devíti českým lodím tak prodloužily boj o olympijské hry až do evropského šampionátu v Tacenu.

V kategorii singlkanoistek dnes na trati dominovala Tereza Kneblová, která svou premiéru v týmu zažila v loňském roce. S dvou vteřinovým náskokem zvítězila nad stříbrnou Evou Říhovou a bronzovou Gabrielou Satkovou.

20240427131725 SVO 6240“V cíli jsem cítila spíše velkou úlevu, než velkou radost. Povedlo se mi zajet dobrou jízdu v posledním závodě a to je ten nejhezčí pocit, který můžete po dojetí mít. Jízda není nikdo dokonalá, ale tahle se jí blížila. Vyšly mi zásadní kombinace, za což jsem strašně ráda,” komentuje vítězka kategorie C1 ženy.

“Vždycky jsem si přála být v týmu s Martinou a Gabčou. Letos to vyšlo a už teď se těším na všechny mezinárodní akce. Na mistrovství Evropy uvidíme trio Satková - Kneblová - Satková. “Holky závodily celou dobu skvěle. Bylo fajn se s nimi v každém závodě poměřovat a vést ten vzájemný souboj od začátku až dokonce nominací,” chválí si letošní závody Kneblová.

Také mezi singlkanoisty došlo k výměně medailových příček. Dominanci do svých rukou vzal Jiří Prskavec, který si tak zajistil první příčku v nominační tabulce. “Finálová jízda byla rychlá, ale už před jízdou v kanále klesla voda a bylo jasné, že výsledné časy budou rychlejší. V cíli jsem byl spokojený, ale všichni ostatní byli ještě na startu, takže to čekání bylo opravdu dlouhé!” říká Prskavec.

V rámci 4. Českého poháru Skupiny ČEZ se rozhodlo o složení seniorské reprezentace, ale i o složení reprezentace do 23 let. Nejbližším závodem je Mistrovství Evropy v Tacenu, které rozhodne o čtveřici olympijských reprezentantů. Závod v pražské Troji proběhl za finanční podpory Hlavního města Praha.

prskavec troja cpKompletní složení reprezentačního družstva:

K1 muži: Jiří Prskavec, Vít Přindiš, Jakub Krejčí

K1 ženy: Antonie Galušková, Kateřina Beková, Gabriela Satková

C1 muži: Jiří Prskavec, Lukáš Rohan, Václav Chaloupka

C1 ženy: Gabriela Satková, Tereza Kneblová, Martina Satková

Kompletní složení družstva U23:

K1 muži: Jakub Krejčí, Marek Bízek, Jan Heřmanský

K1 ženy: Antonie Galušková, Kateřina Beková, Gabriela Satková

C1 muži: Adam Král, Lukáš Kratochvíl, Martin Kratochvíl

C1 ženy: Tereza Kneblová, Gabriela Satková, Klára Kneblová

 

Konečný stav nominace: zde.

Výsledky: zde.

Foto: kanoe.cz