World Cup 2021 Trailer

Měsíc do startu Světového poháru

troja drahaUž jen měsíc zůstává do startu prvního z letošní série Světových poháru ve vodním slalomu, který bude hostit Praha-Troja (11.–13. června). Na startu se představí všichni čeští olympionici, kteří se chystají do Tokia, a také čerstvý trojnásobný mistr Evropy na kajaku Vít Přindiš.

Úspěšné mistrovství Evropy ve vodním slalomu v italské Ivrei ukázalo, že i letos jsou čeští závodníci ve skvělé formě, kterou chtějí prodat i na mezinárodní úrovni. O konkrétním složení reprezentačního týmu se ale rozhodne teprve v následujících víkendových kláních v rámci Českého poháru Skupiny ČEZ 2021 na Trnávce a v Praze-Troji. Už teď je ale jisté, že se na trojské slalomové dráze představí kromě olympioniků, kteří mají účast v reprezentačním týmu zajištěnou, také čerstvý mistr Evropy kajakář Vít Přindiš.

„Je skvělé, že Světový pohár letos odstartuje právě v Troji, protože doma se nám jezdí úplně nejlíp. Věřím, že po neskutečném mistrovství Evropy se nám podaří formu prodat i na domácí vodě. Už se na to moc těším,“ říká Přindiš.

prindisOrganizace letošního závodu je podobně jako loňské mistrovství Evropy výrazně zasažena „koronavirovými“ opatřeními. Ty se projeví nejen na nepřítomnosti diváků v areálu, ale také na celkovém rozpočtu akce. Ten je letos výrazně hubenější než v předešlých letech.

„I přes postupné rozvolňování v České republice a povolení omezeného počtu diváků na venkovních akcích musíme naplňovat také COVID protokol ICF, který striktně vyžaduje oddělení závodníků od diváků. To se nám v tak specifickém prostředí, jakým je trojská slalomová dráha a celý vodácký areál, i přes velkou vůli nepodaří naplnit. Proto se budeme muset bez fanoušků obejít už druhý rok,“ popisuje ředitel Organizačního výboru SP 2021 Jiří Rohan.

Velké náklady představuje povinné testování všech účastníků akce, které ještě loni nebylo vyžadováno.

„V areálu se může pohybovat maximálně 1000 osob, které se ale musí před vstupem prokázat negativním výsledkem RT-PCR testu. Dále se budou všichni závodníci, doprovod a organizátoři v průběhu týdne testovat antigenním testem, což jsou všechno náklady navíc“, dodává Rohan.

Hygienická opatření budou muset dodržovat nejen závodníci a doprovod, ale i všichni akreditovaní účastníci Světového poháru včetně zástupců médií.