World Cup 2021 Trailer

Světový pohár odstartuje v Praze už za dva týdny

WC 007V polovině května se v Troji rozdaly poslední místenky do letošní reprezentace a v Troji se také poprvé představí český seniorský tým v rámci prvního ze Světových pohárů ve vodním slalomu. Už za dva týdny se na vlnách Vltavy pojede o první body a vítězství v letošní sérii Světového poháru ve vodním slalomu. Na startu nebudou chybět naši olympionici v čele s bronzovým z Ria 2016 Jiřím Prskavcem.

Už jen dva týdny zůstávají do startu prvního z letošní série Světových poháru ve vodním slalomu, který bude hostit Praha-Troja (11. – 13. června). Akce se bude konat za finanční podpory partnerů v čele s generálním partnerem - Skupina ČEZ a hlavním partnerem - Uniqa pojišťovna a řady dalších.

Na startu se představí všichni čeští olympionici, kteří se chystají do Tokia, a také nový reprezentační A tým. Velkým tahákem budou již tradičně soutěže kajakářů Jiřího Prskavce, Víta Přindiše a také stříbrného olympionika z Londýna 2012 Vavřince Hradilka. Zajímavý bude start sester singlkanoistek Martiny a Gabriely Satkové, nebo velkého talentu českého kajaku Antonie Galuškové.

hradilek kvaJsme rádi, že i letos pociťujeme velký zájem ze strany závodníků, ale i ze strany fanoušků o Světový pohár v Praze. Věřím, že za normálních podmínek bychom měli opět plné tribuny diváků s neopakovatelnou atmosférou, což ale bohužel na základě udělené výjimky a Covid manuálu mezinárodní kanoistické federace, bohužel není možné. I přes současná omezení věřím, že se nám podaří připravit skvělé soutěžní podmínky a budeme svědky hodnotných sportovních výkonů v předolympijské atmosféře. Závody Světového poháru jsou stále pro spoustu závodníků v takové silné konkurenci takřka stejně cenné, jako souboje pod olympijskými kruhy,“ popisuje ředitel Organizačního výboru SP 2021 Jiří Rohan.

I letos se moderování přímo nad vodou zhostí z komentátorské věže oblíbená dvojice Daniel Stach a Miroslav Lenc, pro které je komentování v Troji jednou z nejcennějších zkušeností. „Největším zážitkem je pro mě, když se pod námi s Mírou třese komentátorská věž. Rád komentuji bos, takže cítím i tu vibrující podlahu a to je paráda. Krásně se s námi věž v Troji třásla třeba při MS 2013 i ME 2018,“ říká Daniel Stach.
Akce proběhne za finanční podpory Národní sportovní agentury a hlavního města Prahy za přísných hygienických opatření.

Medaile a hodnotné ceny se rozdají po finálovém klání v sobotu od 12:00 pro nejrychlejší kajakářky a kajakáře, a v neděli pak vyjedou nejlepší singlkanoistky a singlkanoisté v 11:30 hodin. Vyvrcholením budou finálová klání nové olympijské disciplíny (2024 Paříž) extreme canoe slalom od 14:45hod.

Součástí akce bude i letos oblíbená Pádlojízda, která se pojede netradičně už v neděli 6. 6. 2021 od 13:00hod. Informace sledujte na sociálních sítích. Více informací bude k dispozici i na webu https://www.slalomtroja.cz/cz/ nebo na sociálních sítích Canoe Slalom Prague a #czechcanoe.