World Cup 2021 Trailer

Dan Stach a Míra Lenc opět na moderátorské věži

CP Troja 033Už tradičně se moderování závodů v Praze – Troji účastní zkušená a oblíbená dvojice komentátorských hvězd Miroslav Lenc a Daniel Stach. I přes neúčast diváků jsou tyto moderátorské esa schopné vykouzlit na umělé slalomové dráze neopakovatelnou atmosféru, která závodníky žene do cíle. Oba nám prozradili, jak se v Troji moderuje a co by zde chtěli ještě někdy v budoucnu zažít.

Jak se moderuje v Praze – Troji?

Dan: Úžasně. Za třetí proto, že máme výborný přehled o tom, co se děje. Bez problému vidíme celou trať a k tomu nám pomáhá technika, díky které můžeme divákům přidávat různé zajímavosti. Za druhé proto, že je tu skvělý tým, který na celém závodě pracuje a my tak máme výbornou podporu. To, že se můžeme na celý tým spolehnout, je pro mě hrozně důležité. A za prvé proto, že si myslím, že máme nejlepší diváky na světě. A to nepíšu kvůli tomu, že tyhle řádky teď tito diváci čtou, ale proto, že jsem o tom přesvědčený. Naši diváci se totiž umí vodou nejen bavit a prožívat napětí, ale úžasně umí hrát závodníky do cíle. A navíc nejen české závodníky, a to je něco, co zahraniční slalomáři znovu a znovu oceňují a znovu a znovu zdůrazňují, když přijíždí do Prahy - tady je skvělá atmosféra nejen pro domácí. Tady je to oslava vodního slalomu.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu, Praha, Troja, 18.9.2020Míra: Závody v Troji jsou moje srdeční záležitost. Nikdy nezapomenu, jak si nás šéf organizačního výboru Jiří Rohan v roce 2008 vybral na komentování olympijské nominace. Mohl zvolit jistotu, ale viděl u nás chuť i nasazení a dal nám s parťákem Danem první velkou společnou příležitost. Za to mu budu vždycky vděčný.

Co bys chtěl ve své moderátorské kariéře ještě zažít?

Dan: Komentování posledního závodníka finálové jízdy na mistrovství světa v Troji, který bude z České republiky a horní část zajede skvěle, ve střední udělá drobnou chybu a my tak budeme napjatí až do posledního záběru, který ukáže, že můžeme znovu slavit titul mistra světa.

Míra: Zažít v Troji jako komentátor ještě jednou mistrovství světa.

Foto: Jan Homolka