World Cup 2021 Trailer

Tradiční pádlojízda přilákala stovku vodáckých nadšenců

20210606 1633240Vodácký areál v Troji opět ožívá. Na oblíbenou Pádlojízdu, která se pravidelně koná coby předzvěst mezinárodních závodů ve vodním slalomu, letos vyrazila necelá stovka vodáků. Na osmikilometrový úsek se vydala celá řada fanoušků vodního slalomu, včetně českých závodníků – olympionika Lukáše Rohana, debutanky v seniorské reprezentaci Lucie Nesnídalové, kajakáře Ondřeje Cvikla či kanoistky Evy Říhová.

„Akce se v posledních letech trošku proměnila. Zatímco dříve Pádlojízdu jezdívalo hodně českých i zahraničních závodníků, v současné době se účastní i hodně lidí z venku a fanoušků vodního slalomu,“ popisuje český reprezentant Vít Přindiš, jeden z organizátorů Pádlojízdy. „Zájem byl letos opravdu enormní a přišlo více lidí než kdy jindy. Nakonec jsme museli některé zájemce odmítnout, což nás mrzí, ale už zkrátka pro všechny nebyly lodě.“

20210606 153745Jízdy z Troji na Kampu se nakonec zúčastnila necelá stovka vodních nadšenců. Do lodi usednul také starší ze synů olympionika Jiřího Prskavce. Malý Jiřík se vydal na Pádlojízdu společně se svou babičkou a dědečkem. „Jinak bych asi nejel,“ smál se reprezentační trenér Jiří Prskavec starší, mezi jehož svěřence patří kromě syna Jiřího také olympionička Kateřina Minařík Kudějová. „Účastnil jsem se jednoho z prvních ročníků před mistrovstvím světa, kdy to bylo trošku komornější,“ zavzpomínal Prskavec.

Během čekání ve zdymadlech na Štvanici opět zazněla oblíbená píseň o kozlovi s červeným trikem, účastníky tentokrát rozezpívala kanoistka Eva Říhová. Nedělní slunečné odpoledne pokračovalo i po vylodění na Kampě – vodáci se sešli v prostorách nedaleké mateřské školy, kde na ně čekalo občerstvení a opékání buřtů.

Pádlojízdou neoficiálně odstartoval Světový pohár ve vodním slalomu, který se v Troji odehraje od 11. do 13. června. Vzhledem k protiepidemickým opatřením se akce musí opět obejít bez přítomných fanoušků. Ti mohou sledovat přímé přenosy závodů prostřednictvím ČT sport, další informace najdou na sociálních sítích Czech Canoe.