World Cup 2022 Trailer

Fišerová se představí na kajaku i kánoi. S kariérou se loučila Kudějová

fiser Nedele Vyber 15V neděli 15. května 2022 se na 4. Českém poháru Skupiny ČEZ v Praze - Troji rozhodlo o novém složení reprezentačního týmu ČR ve vodním slalomu. Fišerová bude první slalomářkou, která bude hájit české barvy jak na kánoi, tak na kajaku. Mezi kajakáři si místo vedle Prskavce vybojovali Přindiš a Tunka. Jediné místo mezi kanoisty patří favoritovi Vojtěchu Hegerovi.

Mezi ženami v Troji kralovala Tereza Fišerová. Ta si po nervózním startu na kanoi vybojovala reprezentační místo jak na „své“ kanoi, tak na kajaku. Stala se první slalomářkou, která bude hájit české barvy v obou kategoriích.

„Je to jako sen. Je to neuvěřitelné. Já to tak chtěla, přála jsem si to, abych tu sezónu strávila i na tom kajaku, já si toho hrozně cením a budu makat, abych předváděla hezké výkony,“ vypráví Fišerová, která úspěšně v obou kategoriích reprezentovala už ve světových závodech do 23 let, kde je dokonce mistryní Evropy na kajaku.

Díky dnešnímu vítězství se po 3 letech do reprezentace vrací Ondřej Tunka, mistr světa 2017, který však téměř nestartoval, protože od pátku řešil zablokovaná záda.

„Na startu jsem byl překvapivě klidný a v cíli to bylo dlouhé čekání,“ popisuje dnešní vítěz Tunka. Ještě v pátek však netušil, jestli vůbec o víkendu sedne do kajaku. „Naše fyzio Markéta Musilová se mnou furt cvičila a hrozně mi pomohla, rozhýbala mě a dostala mě do stavu, že jsem o zádech při závodě vůbec nevěděl,“ popisuje mistr světa 2017 Tunka.

Troja Nedele Vyber 22Svou pozici v týmu obhájil také trojnásobný mistr Evropy Vít Přindiš. „Ta nominace byla strašně náročná, protože se mi nedařilo od prvního závodu. Cítil jsem se skvěle, ale nejelo mi to, nešlapalo mi to tak, jak bych chtěl, takže psychicky to bylo strašně napínavé a nervózní.“ Teď už se může soustředit na 3násobnou obhajobu evropských titulů.

Na kanoi zůstává složení reprezentace stejné jako v loňském roce – Tereza Fišerová, Gabriela Satková, Martina Satková, v kajaku ji doplní Antonie Galušková a Barbora Valíková.

Jediné místo mezi kanoisty vybojoval Vojtěch Heger, reprezentace kanoistů tak zůstává stejná jako v minulých letech – Rohan, Chaloupka, Heger.

Nová reprezentace vodních slalomářů už ve středu 18. 5. odjíždí na mistrovství Evropy do slovenského Liptovského Mikuláše, které startuje za 2 týdny (26.–29. 5.).

Svoji poslední jízdu předvedla bývalá mistryně světa z Londýna 2015 a dvounásobná olympionička Kateřina Kudějová. Loňská mistryně republiky se chce věnovat profesnímu růstu a rodině. Přejeme hodně štěstí.

Za finanční podporu děkujeme Hlavnímu městu Praha a městské části Praha 7. Děkujeme také všem dalším partnerům vodního slalomu.

 

Foto: Jan Homolka, kanoe.cz