Hochschornerové vyhráli závod deblkanoistů

 Dvojnásobní olympijští vítězové Pavol a Peter Hochschornerové vyhráli závod Světového poháru v Praze-Troji v kategorii deblkanoistů. Jelikož v součtu semifinálové a finálové jízdy o 4,36 s předčili dvojici Marek Jiras, Tomáš Máder, narušili českou nadvládu v Troji. Pouze v jediné kategorii totiž o víkendu netriumfovali domácí závodníci!

Překvapivým vítězem mezi kajakáři se stal Vavřinec Hradílek

 Famózním způsobem využili znalost domácího prostředí čeští kajakáři v závodě Světového poháru v Praze-Troji. Poprvé od zavedení systému semifinále - finále se všichni tři představili v desetičlenném finále. Dva z nich vystoupili na stupně pro nejlepší. A jeden z nich si při slavnostním ceremoniálu poslechl českou hymnu – prvním triumfem v závodě Světového poháru v kariéře šokoval dvacetiletý Vavřinec Hradílek!

Závod kajakářek vyhrála Štěpánka Hilgertová

 Dvě výborné jízdy bez trestných sekund vynesly Štěpánku Hilgertovou na první příčku v závodě Světového poháru kajakářek v Praze-Troji. Dvojnásobná olympijská vítězka nechala na umělém kanálu za sebou o 3,27 s úřadující mistryni Evropy Violettu Oblingerovou-Petersovou z Rakouska, třetí Britka Fiona Pennieová zaostala o 4,68 s.

Kanoistům kraloval Stanislav Ježek

 Vítězství na Světovém poháru ve vodním slalomu v závodě singlkanoistů zůstalo na domácí půdě. Na umělém kanálu v Praze-Troji triumfoval bronzový medailista z loňského mistrovství světa v Praze-Troji Stanislav Ježek (191,57).

Semifinále kajakářek vyhrála Hilgertová

Stejně jako semifinále singlkanoistů také v kategorii kajakářek figuruje po semifinálové jízdě Světového poháru v Praze-Troji na první příčce zástupce české slalomářské školy. Nejlepší jízdu předvedla dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová.

Kvalifikaci kajakářek vyhrála Hilgertová

Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová vyhrála páteční kvalifikaci kajakářek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze-Troji. Společně s ní se v sobotním semifinále představí i další dvě české slalomářky – Irena Pavelková obsadila v kvalifikaci šesté místo a Marcela Sadilová 14. příčku.