Tasiadis poprvé vítězí na Světovém poháru mezi kanoisty

SP 271Němec Tasiadis poprvé v kariéře ovládl závod Světového poháru ve vodním slalomu, když vyhrál finále kategorie C1 mužů v neděli odpoledne v pražské Troji. Stříbro poveze Matej Beňuš na Slovensko a bronz si odveze Ital Ivaldi.

Německý singlkanoista Sideris Tasiadis dokázal zopakovat svoje vítězství z dopoledního semifinále a vybojoval tak svou první zlatou medaili na závodě světového poháru v kariéře. “V cíli jsem byl překvapený, i šťastný, protože to byla skutečně náročná trať. V závodu Světového poháru jsem už byl druhý, nebo i třetí, dokonce jsem vyhrál i celkové hodnocení. Ale toto vítězství je pro mě velmi cenné, protože je to skutečně poprvé v kariéře na Světovém poháru. Jsem teď velmi šštatný, protože to bylo psychicky velmi náročné za poslední dva roky. Před startem jsem byl trochu nervózní, ale ne příliš. Vždy je těžké startovat proti Čechům a Slovákům. Celkově to byl dobrý závod a všechno klaplo,“ řekl Tasiadis.

SP 280Matej Beňuš ze Slovenska také velmi ocenil stříbro. „Když jedu ve finále, vždy se snažím bojovat o medaili. S dneškem jsem velmi spokojený, i když tam byly nějaké rezervy. První polovina závodu byla v pořádku a jel jsem i dost rychle. Pak jsem ale udělal chyb ve středu tratě, kde byla plytká voda, a zavadil jsem pádlem. Myslím, že jsem ztratil tak 3-4 vteřiny. Ohledně protestu po semifinále – vždy, když protestují Francouzi, je jim vyhověno. Uvidíme, jestli budu muset udělat na lodi nějaké změny. Určitě nechci mít v budoucnu žádné problémy,“ řekl Beňuš.

Foto: Jan Homolka

Výsledky