Alea iacta est. V rezidenci primátorky zářily hvězdy s pádly

180530 radnice mh 0090Po slavnostním zahájení v Divadle Hybernia proběhlo ve čtvrtek večer 31.května přijetí vedoucích výprav a největších favoritů evropského šampionátu v Rezidenci primátorky hlavního města Prahy.

Jak bývá při takových příležitostech zvykem, předávala se startovní čísla těm závodníkům, kteří by měli patřit k ozdobám mistrovství a kteří by měli bojovat o medaile. „České republice se vždy dařilo dobře, budu doufat, že na domácí scéně ukážeme světu, že jsme silným soupeřem, s nímž se musí počítat,“ řekla ve své zdravici zúčastněným náměstkyně primátorky prof. Eva Kislingerová CSc.

180530 radnice mh 0083Šampionát v Praze – Troji se koná na loděnici Fakulty tělesné výchovy a sportu, která spadá pod křídla Karlovy Unverzity. Za ni promluvila na slavnostním banketu kvestorka Miroslava Oliveriusová: „Chtěla bych popřát všem zúčastněným hodně štěstí, aby se jim u nás líbilo a aby tato významná sportovní akce proběhla bez jakýchkoliv problémů a zádrhelů.“

Pro českého fanouška vodního slalomu je potěšitelné, že pro dresy na víkendové závody si k hostitelům na radnici šli především čeští reprezentanti. Hodně se očekává od kajakářského tria Tunka, Přindiš, Prskavec. Všichni tři si i přes slavnostní oděv nasoukali na sebe startovní čísla, s kterými vyrazí do bojů mezi brankami. S nimi i další – většinou medailisté z olympijských her, světových a evropských šampionátů. Čeká nás opravdu šampionát plný hvězd.

Alea iacta est, neboli kostky jsou vrženy. Startovní čísla znají své majitele. Jak se ale shodli všichni favorité, číslo na hrudi není až tak podstatným faktorem. Rozhodne se na trati v Praze – Troji. Přijďte se podívat, bude to stát za to.

180530 radnice mh 0088

-red-

Foto: Martin Hladík