Poděkování dobrovolníkům v Troji

volunteers meAni mistrovství Evropy ve vodním slalomu by se neobešlo bez pomoci desítek dobrovolníků, kteří si našli čas a přišli pomoct s organizací závodů v Troji. Někdo si vzal volno v práci, někdo přestávku od studia, a pro někoho to byla něco jako druhá dovolená. To, co všechny spojovalo, je láska k sportu a ochota pomoct zorganizovat skvělý šampionát pro všechny – závodníky i diváky. A to bez nároků na jakoukoliv kompenzaci.

Šéf týmu dobrovolníků Tomáš Brhel si letošní kolegy nemůže vynachválit. „Chtěl bych poděkovat úplně všem dobrovolníkům, že se zúčastnili a za jejich obrovský zájem. Byla s nimi skvělá spolupráce a také komunikace, která i napomohla k tomu, že když někdo potřeboval odejít dříve či si něco zařídit, tak já jim mohl vyjít vstříc a všichni tím pádem mohli být spokojení. Na to jsem se i letos více zaměřil, aby si dobrovolníci mohli odnést co nejvíce zážitků a užili si závody i z pohledu diváka,“ popisuje Brhel, který vedl tým 30 lidí.

A přidává se i šéf organizačního výboru mistrovství Evropy 2018 Jiří Rohan. „Jsme rádi, že byl letos velký zájem dobrovolníků, kteří se k nám hlásili ještě i těsně před startem šampionátu, když už byl stav naplněný. Snažíme se každým rokem motivovat lidi všech věkových skupin, kteří mají tak možnost pohlédnout do zákulisí našeho sportu,“ dodal Rohan.

Dobrovolníci pomáhají s celou spoustou aktivit a jsou také v úzkém kontaktu se závodníky. Vznikají tak mnohdy i letitá přátelství. Kromě práce si tak všichni mohli užít i spoustu zábavy.
„Celé ME dopadlo z mého pohledu, a co se týče dobrovolníků velice dobře a nemůžu je vynachválit. S tím souvisí i to, že když jsem potřeboval akutně nějakou práci udělat, tak komukoliv jsem řekl, tak ochotně šel pomoct. Velkou pomocí byl i úklid a sklízení plotů v celém areálu po skončení závodů,“ popsal některé činnosti vedoucí týmu Brhel, který s některými účastníky spolupracuje už i několik let.

„Myslím, že s těmi, kteří jezdí pravidelněji, tak jsme opět posílili a utužili naše vztahy, za což jsem rád a s nováčky navázali nová přátelství, kde já osobně poznal zajímavé lidi a snad se budeme vídat na dalších akcích,“ pochvaloval Brhel.

Za rok v září se do Prahy – Troje vrací Světový pohár ve vodním slalomu a bude hostit rovnou finále tohoto prestižního podniku ICF. „Na závěr chci říci, že jsme se s dobrovolníky dohodli i na příští rok, tak bude soutěž o Nejlepšího dobrovolníka, kterou budu vyhodnocovat a která snad napomůže opět pro zajímavější účast dobrovolníků v Praze-Troji,“ uzavřel Tomáš Brhel.

Pokud budete chtít zažit zákulisí Světového poháru a zažít spoustu nového, nezapomeňte nás kontaktovat a přihlásit se i na příští rok.

Moc děkujeme všem dobrovolníkům!