V Praze – Troji se v září opět pojede o medaile. Připravuje se mistrovství Evropy

JH 00093Nejdřív se zdálo, že o plánované hlavní vrcholy sezony vodní slalomáři letos přijdou. Ale po úspěšném jednání se zrušené mistrovství Evropy v Londýně přesune na trojskou slalomovou dráhu, a to v původně plánovaném termínu Světového poháru, 18. až 20. září 2020. Nastane tak výměna za Světový pohár.

Pražská Troja bude již v září opět po dvou letech hostit mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Letošní šampionát byl původně plánován v květnovém termínu na olympijské trati Lee Valley v Londýně. Kvůli pandemii koronaviru se ME zrušilo a Evropská kanoistická asociace (ECA) hledala možnost, jak by se šampionát mohl uskutečnit v pozdějším termínu, jestli vůbec.

Je nám velkou ctí, že se v Praze – Troji utkají závodníci opět o velké medaile. Na pátečním jednání ECA se rozhodlo o přidělení pořadatelství České republice, za což jsme velmi rádi. Světový pohár letos nemůžeme uspořádat, protože ho ICF přesunula na říjen, kdy u slalomové dráhy bude probíhat přeložka kanalizace a oprava dělící stěny slalomové dráhy. Zářijový termín je pro nás i pro fanoušky tohoto krásného sportu určitě příjemnější. Vychází nám vstříc partneři akce v čele s generálním partnerem ČEZ a hlavním partnerem Uniqa a akci budou také podporovat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a hlavní město Praha,“ řekl ředitel organizačního výboru Jiří Rohan.

Pro české závodníky to bude skvělá příležitost opět zabojovat o evropské medaile. Z loňského šampionátu obhajují evropské tituly kajakáři Amálie Hilgertová a čerstvý tatínek Vít Přindiš. „Stejně jak pro závodníky, tak i pro nás je to nová výzva, ale věřím, že i v krátkém čase se nám podaří připravit skvělou sportovní akci a nabídnout závodníkům motivaci a jasný cíl letošní sezóny. Je velmi povzbuzující, že jak naši partneři, tak členové organizačního výboru se rozhodli jít do této akce i přes problémy se současnou, jak všichni věříme doznívající, koronavirovou dobou,“ dodal Rohan.

Pražská Troja tak bude podruhé v historii (v ČR potřetí) hostit kontinentální šampionát. ICF Světový pohár ve vodním slalomu se ale na umělou slalomovou dráhu v Troji opět vrátí, a to již začátkem června 2021, tedy ještě před novým termínem olympijských her v Tokiu. ME v Praze – Troji bude také jedním z nominačních závodů olympijské kvalifikace vodních slalomářů.

Foto: Jan Homolka, kanoe.cz