Zlatá Dukátová zachránila Slovensko!

Jana DukatovaReputaci slovenských vodních slalomářů na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji 2006 zachránila až v posledním závodě šampionátu Jana Dukátová. Slovenská závodnice triumfovala mezi kajakářkami a získala tak vůbec první slovenské zlato na mistrovství.

V první finálové jízdě hlídek C1 dominovali Němci

Úvodní finálovou jízdu hlídek singlkanoistů na mistrovství světa ve vodním slalomu 2006 v Praze-Tróji zvládlo  nejrychleji německé trio ve složení Pfanmöller, Bettge, Beinzen, které 410 metrů dlouhou trať s třiadvaceti slalomovými brankami projelo v nejrychlejším čase 115,50 s a bez trestných vteřin.

První finálové jízdu hlídek K1 žen ovládly Češky

Úvodní finálovou jízdu hlídek kajakářek na mistrovství světa ve vodním slalomu 2006 v Praze-Tróji zvládly  nejlépe české závodnice. Tým ve složení Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková a Marie Řihošková prolétl 410 metrů dlouhou trať s třiadvaceti slalomovými brankami bez jediného trestného bodu a v nejrychlejším čase 127,26 s.

Semifinále kajakářů zvládl nejlépe Cipressi

CipressiSemifinálovou jízdu kajakářů na mistrovství světa ve vodním slalomu 2006 v Praze-Tróji vyhrál Stefano Cipressi. Na 410 metrů dlouhé trati s třiadvaceti slalomovými brankami a převýšení 3,6 metrů dosáhl Italský kajakář výsledný čas 98, 67 a to bez trestných vteřin. Druhé místo obsadil Julien Billaut z Francie v čase 101,32 (0) a třetí dojel se ztrátou +3,18 na vedoucí pozici Němec Alexander Grimm.

Do finálového závodu C2 jdou z prvního místa Volf se Štěpánkem

Semifinálovou jízdu deblkanoistů na mistrovství světa ve vodním slalomu 2006 v Praze-Tróji vyhrála česká posádka Volf – Štěpánek Vítězové čtvrteční kvalifikace nenašli přemožitele ani v dnešní semifinálové jízdě a na 410 metrů dlouhé trati s třiadvaceti slalomovými brankami a převýšení 3,6 metrů dosáhli bez jediné trestné vteřiny výsledného času 112,06 s.

Volf se Štěpánkem jsou mistry světa!

Volf - ŠtěpánekMistry světa v závodě deblkanoistů se na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji 2006 stali čeští reprezentanti Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Posádka, která ani v jediné jízdě, počínaje kvalifikací, přes semifinále a finále, nenalezla na trojském kanálu přemožitele, po zásluze zvítězila v čase 224,67 (2).