World Cup 2021 Trailer

Dva měsíce do startu Světového poháru ve vodním slalomu

medailistkyUž jen dva měsíce zbývají do plánovaného startu letošní série Světového poháru ICF ve vodním slalomu. Ten bude zahájen 11. června 2021 v Praze-Troji. Po zářijovém evropském šampionátu se na umělou slalomovou trať v Troji vrací velká mezinárodní akce, a to opět za přísných proti epidemiologických opatření, zato v předolympijské náladě.

„Vrátili jsme se ze zimní přípravy, kdy část týmu byla na ostrově Reunion a část v Pau. Sezóna odstartovala před dvěma týdny mezinárodními závody ve slovinském Solkanu a již tento víkend
(10. – 11. dubna) navážeme mezinárodním závodem v dějišti letošního mistrovství Evropy, které bude v květnu hostit italská Ivrea,“ řekl nově zvolený šéftrenér Jiří Prskavec st., kterému po dohodě začíná funkční období po OH v Tokiu.

Nyní reprezentanti směřují přípravu právě na ME v Ivrei v termínu 6. – 9. května. „Bude to i pro nás dobrá zkouška, v jakém režimu se budou mezinárodní soutěže organizovat letos. Všichni se budou snažit, aby se i v Praze uspořádali závody, kde bude co nejkvalitnější obsazení a aby závodníci měli komfort a bezpečí zároveň. Vyzkoušeli jsme si to zčásti už na zářijovém mistrovství a jsme připraveni přivítat reprezentanty v areálu v Troji opět,“ řekl ředitel organizačního výboru SP v Praze – Troji Jiří Rohan.

Světový pohár odstartuje v pražské Troji 11.–13. června a o týden později na něj naváže další podnik Světového poháru v Lipsku. „Původně měl být týden před Trojou, ale z důvodu plánované (ale neuskutečněné) změny termínu kempu v Tokiu byl přeložen,“ vysvětlil Rohan, který věří v účast kompletní světové špičky v Troji. V kalendáři jsou letos čtyři zastávky prestižní série s vyvrcholením ve francouzském Pau.

„Sportovci jsou i přes chladné počasí všichni zdraví a těší se na závody“, dodal Prskavec.

Světový pohár ve vodním slalomu 2021:
11.–13. 6. Praha-Troja, ČR
18.–20. 6. Markkleeberg, Německo
3.–5. 9. La Seu, Španělsko
10.–12. 9 Pau, Francie

Více informací k Světovému poháru v Praze-Troji (11.–13. června 2021) je k dispozici zde:
http://www.slalomtroja.cz/cz/

Kalendář mezinárodních závodů ve vodním slalomu (aktualizace ICF): https://www.canoeicf.com/event-calendar.